| Servicii oferite de magazinul online | |
|---|---|
| Modalitati de livrare: | Serviciu de curierat |
| Modalitati de plata: | Numerar Transfer bancar e-paymant |
| Modalitati de comanda: | Cos cumparaturi |
Spune-ţi părerea despre Bondie.ro! In opinia mea acest magazin...
FAKE WATCHES!
I just ordered one and went to the Diesel seller in my city, and he validated that the watch is fake.
The identification number also does not exist on the Diesel database.
Bondie.ro (5 luni)
Hello,
Thank you for your review.
We assure you that all the watches we sell are 100% original, delivered including original boxes and certificates of originality.
We have been selling watches for more than 12 years and we only cooperate with verified suppliers. Most of our watches have an international warranty - depending on the brand.
The fact that the competition has indicated that our watches are not original does not mean anything, if you have written proof, send it to us - we will deal with it.
Thank you
Best regards, the BONDIE team
Am comandat un ceas negru de la emporio armani si are unele semne ca e original , altele ca e o copie foarte bine facuta , am vorbit cu ei prin e-mail daca sunt originale și ei mi-au spus ca da
Le-am cerut ceva factura sa imi arate dacă produsele pe care le vând ei chiar sunt originale , însă mi-au spus ca discuția pe care o am cu ei , nu ajunge nicăieri , dacă vreau sa ii cred , ii cre... Mai multe detalii »d , dacă nu , pot returna produsul , însă am văzut câteva review-uri ca cer bani dacă vreau sa returnez produsul , mai ales daca nu mai are folia de protecție pe el, însă ei spun ca totul e gratuit
Nici acum nu stiu daca ceasul e original
In rest nu am avut probleme cu livrarea , mi-a ajuns in 3-4 zile, am platit cu cardul cei 503 lei și ceasul nu a avut niciun defect
Cutia nu a fost cea pe care o prezintă pe site , adică cea originala (o cutie mare , pătrată , albă , în care se afla o alta cutie mai mică , neagră , unde se afla ceasul) ,eu am primit o cutie mare, pătrată , neagră , în care se afla un suport universal de ceasuri și ceasul pe el, cartea mică de instrucțiuni și un certificat mic de garanție în italiană
Ce am mai observat e ca scrisul emporio armani de pe cutie, sus , nu e doarte drept
Am văzut ca și la curea se vede acel inox între zalele acelea, nu e toată neagră , nu cred ca unul original ar arăta așa , părerea mea
În fine , cei 503 lei cred ca i-am dat pe o copie bine făcută , păcat , l-am făcut cadou la o aniversare și dacă știam , luam altceva
Bondie.ro (5 luni)
Bună ziua,
Vă mulțumesc pentru comentariul sincer.
Ceasul este 100% original și vine cu cutia și certificatele originale. Ceasul vine și cu o garanție de 2 ani.
Culoarea cutiei depinde de colecția curentă, marca AR schimbă cutiile la fiecare 3-4 ani.
Cu cele mai bune gânduri, echipa BONDIE
Doar pt simplu fapt ca am desfacut folia dupa ceas si am rupt un plastic trebuie sa platesc inte 70 si 100 de lei pt ca produsul l am returnat fiindu i prea mare fiului meu, iar comunicare lasa de dorit, pe langa faptul ca primirea si returnarea produsului se face pe cheltuaia proprie...
Mi au placut produsele
Este pt prima si ultima oara cand mai comand de pe acest site, primirea/returnarea si restaurarea ceasului ma costa aproximativ 170 de lei, ceea ce nu este deloc ok si inconditiilein care ceasul nu a fost purtat, doar PROBAT mi se spune ca ceasul es... Mai multe detalii »te purtat si zgariat...
Bondie.ro (5 luni)
Bună ziua,
Am verificat întreaga carcasă, ceasul pe care ni l-ați returnat a fost folosit, drept dovadă v-am trimis fotografii detaliate în care v-am cerut o explicație.
Ceasul poate fi probat și prin folie! Când ați cumpărat ceasul, ați acceptat termenii și condițiile noastre.
Ceasul pe care îl returnați trebuie să fie nou, nefolosit, fără zgârieturi, inclusiv ambalajul - ceasul pe care ni l-ați trimis era într-o stare proastă, fără posibilitatea de a fi vândut ulterior.
Cu cele mai bune urări, BONDIE.
Foarte bună colaborare în conditiile în care am solicitat un schimb de produse.
Comunicare foarte buna.
-
Cadoul ideeal pentru orice barbat!
Comenzi rapide.
Nu există
Foarte serioși și produsele de calitate. E al 3 ceas cumpărat și sunt foarte mulțumită.
Recomand.
Foarte buna experienta
Totul a mers foarte ușor
Prețul a fost foarte avantajos
Ar fi mai dificil să apelez la magazin în situația în care ar trebui să fac uz de garanție (dacă ar apărea defecte ale ceasului).
Comandat usor, a venit exact ce am comandat si repede.
