TP-LINK TL-SL2428

Localizare:
Traseu sugerat:  

Alte oferte pentru produsul

Descrierea produsului
Ce face acest produs Switch-ul TL-SL2428 fabricat de TP-LINK este echipat cu 24 porturi RJ45 10/100Mbps, 4 porturi RJ45 10/100/1000Mbps și 2 sloturi SFP Gigabit combo. Switchul asigură performanță de înaltă calitate, QoS la un nivel ridicat, strategii de securitate utile și un management al layer-ului 2 avansat. Switchul Smart TL-SL2428 fabricat de TP-LINK reprezintă o soluție rentabilă pentru întreprinderile mici și mijlocii.   TL-SL2428 are caracteristici utile de securitate. Funcția Storm Control protejează împotriva Storm-urilor de tip Broadcast, Multicast și Unicast de tip necunoscut.   Quality of Service (QoS, L2 până la L4) furnizează capabilități îmbunătățite de management al traficului pentru a muta datele mai fluent și mai rapid. Mai mult, interfețele de administrare web sunt ușor de utilizat, iar împreună cu modurile, SNMP și RMON aduc un aport de viteză la instalare și configurare plus un downtime mai mic. Pentru grupurile de lucru și departamentele care necesită switchuri de Layer 2 rentabile dar și capabilități Gigabit, switchul de Layer 2 fabricat de TP-LINK vă poate oferi soluția ideală. Caracteristici QoS avansate Pentru a integra vocea, datele și serviciile video în aceeași rețea, switchul aplică politici QoS multiple. Administratorul poate desemna prioritatea traficului bazat pe o varietate de mijloace, printre acestea este inclus Port Priority, prioritatea protocoalelor 802.1P și DSCP, pentru  a se asigura că serviciile de voce și video sunt întotdeauna clare, fluente și fără zgomote.   Datorită VLAN-ului pentru Voce pe care switchul îl suportă, aplicațiile de tip voce operează cu performanțe sporite. Caracteristici abundente pentru Layer 2 Pentru o mai mare aplicabilitate a funcțiilor de Layer 2, TL-SL2428 suportă o gamă largă de caracteristici de Layer 2, printre acestea incluzându-se 802.1Q VLAN tag, Port Isolation, Port Mirroring, STP/RSTP/MSTP, Link Aggregation Control Protocol și funcția 802.3x Flow Control.   Mai mult, switchul oferă funcții avansate de întreținere a rețelei, cum ar fi Detectarea Buclelor de Rețea, Diagnosticare Cablu și IGMP Snooping. Funcția de IGMP Snooping se asigură că switchul transmite stream-urile multicast către utilizatorii autorizați, în timp ce funcția IGMP throttling & filtering restricționează utilizatorii neautorizați la nivel de port, pentru a preveni accesul persoanelor neautorizate. Caracteristici de Management la nivel Enterprise TL-SL2428 este foarte ușor de folosit și de administrat. Acesta beneficiază de diferite caracteristici standard de management ușor de utilizat, cum ar fi interfață intuitivă bazată pe Graphical User Interface (GUI),   SNMP (v1/2/3) și RMON, acestea permițând interograrea switchului pentru aflarea informațiilor critice și izolarea evenimentelor anormale.   CARACTERISTICI HARDWARE Standarde şi protocoale IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z,
IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s,
IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p Interfaţă 24 porturi RJ45 10/100
(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
4 porturi RJ45 10/100/1000Mbps
(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
2 Sloturi SFP Gigabit Combo Medii de reţea 10BASE-T: Cablu UTP categoria 3,4, 5 (maximum 100m)
100Base-TX/1000Base-T: Cablu UTP categoria 5,5e (maximum 100m)
100Base-FX: MMF, SMF
1000Base-X: MMF, SMF Fan Quantity Fără ventilator Dimensiuni (lxLxH) 440x180x44mm (17.3x7.1x1.7 in) Sursă alimentare 100~240VAC, 50/60Hz Consum Maximum: 12.48W (220V/50Hz) PERFORMANŢĂ Bandwi dth/Backplane 12.8Gbps Tabelă adrese MAC 8k Rată de retransmisie pachete 9.5Mpps CARACTERISTICI SOFTWARE Calitatea Serviciului Support 802.1p CoS/DSCP priority
Support 4 priority queues
Queue scheduling: SP, WRR, SP+WRR
Port/Flow-based Rate Limiting
Voice VLAN Caracteristici L2 IGMP Snooping V1/V2/V3
802.3ad LACP (Până la 6 grupruri de agregare, conținând 4 porturi per group)
Spanning Tree STP/RSTP/MSTP
BPDU Filtering/Guard
TC/Root Protect
Detecție Loop back
802.3x Flow Control VLAN Suportă pănă la 512 VLAN-uri simultan (din 4K ID-uri de VLAN) Listă control acces L2~L4 filtrarea pachetelor pe baza adreselor MAC ale sursei si destinatiei, adreselor IP, porturilor TCP/UDP. Securitate SSH v1/v2
SSL v2/v3/TLSv1
Port Security
Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control Management Management bazat pe web GUI si pe CLI
SNMP v1/v2c/v3, compatibil cu MIB-uri publice și MIB-urile private TP-LINK,
RMON (1, 2, 3, 9 grupe)
Monitorizare CPU
Port Mirroring
Setările de timp: SNTP
Upgrade firmware: Web
Diagnosticare sistem: VCT
SYSLOG & Public MIBS ALTELE Certificări CE, FCC, RoHS Conţinut pachet TL-SL2428
Cablu de alimentare
Ghid pentru instalare rapidă
CD resurse
Kituri montare in rack
Piciorușe de cauciuc Cerinţe de sistem Microsoft® Windows® XP, Vista or Windows 7, MAC® OS, NetWare®, UNIX® or Linux. Mediu Temperatură de funcționare: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
Temperatură de depozitare: -40℃~70℃
Umiditatea mediului în care funcționează: 10%~90% fără condens
Umiditatea mediului în care este depozitat: 5%~90% fără condens Cerinţe de sistem Microsoft Windows 8/7/Vista/XP, Mac OS or Linux-based operating system Mediu Temperatură de funcționare: 0℃~40℃
Temperatură de depozitare: -40℃~70℃ Umiditatea mediului în care funcționează: 10%~90% fără condens
Umiditatea mediului în care este depozitat: 5%~90% fără condens Mediu Temperatură de funcționare: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
Temperatură de depozitare: -40℃~70℃
Umiditatea mediului în care funcționează: 10%~90% fără condens
Umiditatea mediului în care este depozitat: 5%~90% fără condens
Denumiri similare la Switch TP-LINK TL-SL2428: TL SL 2428, TLSL2428, TL SL2428, TL-SL 2428
Păreri
Intrebari&Raspunsuri

Prețurile și informațiile de pe paginile noastre sunt furnizate de magazinele partenere și au caracter informativ, unele erori pot apărea. Imaginile produselor au caracter informativ, uneori pot include niște accesorii care nu sunt mereu incluse în pachetul de baza. Informațiile aferente produsului (imagine, descriere, preț) se pot schimba fără notificare prealabilă. Compari.ro nu își asumă responsabilitate pentru eventualele greșeli.

^