TP-LINK TL-SG2452

Localizare:
Traseu sugerat:  

Alte oferte pentru produsul

Descrierea produsului
Ce face acest produs Switchul Gigabit Smart TL-SG2452, fabricat de TP-LINK, este echipat cu 48 porturi Gigabit RJ45 și 4 sloturi SFP. El oferă performanță ridicată, prin QoS-ul său la nivel Enterprise și strategiile de layer 2 avansate de securitate și management. Switchul Gigabit Smart, fabricat de TP-LINK reprezintă o soluție rentabilă pentru întrerpinderile mici și mijlocii. TL-SG2452 are caracteristici utile de securitate. Funcția Storm Control protejează împotriva Storm-urilor de tip Broadcast, Multicast și Unicast de tip necunoscut.  Quality of Service (QoS, L2 până la L4) furnizează capabilități îmbunătățite de management al traficului pentru a muta datele mai fluent și mai rapid. Mai mult, interfețele de administrare web sunt ușor de utilizat, iar împreună cu modurile CLI, SNMP și RMON aduc un aport de viteză la instalare și configurare plus un downtime mai mic. Pentru grupurile de lucru și departamentele care necesită switchuri de Layer 2 rentabile dar și capabilități Gigabit, switchul de Layer 2 fabricat de TP-LINK vă poate oferi soluția ideală. Caracteristici QoS avansate Pentru a integra vocea, datele și serviciile video în aceeași rețea, switchul aplică politici QoS multiple. Administratorul poate desemna prioritatea traficului bazat pe o varietate de mijloace, printre acestea este inclus Port Priority, prioritatea protocoalelor 802.1P și DSCP, pentru  a se asigura că serviciile de voce și video sunt întotdeauna clare, fluente și fără zgomote. În combinație cu VLAN-ul de voce pe care switchul îl supportă, aplicațiile vor opera cu o performanță sporită. Caracteristici abundente de Layer 2 Pentru o mai mare aplicabilitate a funcțiilor de Layer 2, TL-SG2452 suportă o gamă largă de caracteristici de Layer 2, printre acestea incluzându-se 802.1Q VLAN tag, Port Isolation, Port Mirroring, STP/RSTP/MSTP, Link Aggregation Control Protocol și funcția 802.3x Flow Control.   Mai mult, switchul oferă funcții avansate de întreținere a rețelei, cum ar fi Detectarea Buclelor de Rețea, Diagnosticare Cablu și IGMP Snooping. Funcția de IGMP Snooping se asigură că switchul transmite stream-urile multicast către utilizatorii autorizați, în timp ce funcția IGMP throttling & filtering restricționează utilizatorii neautorizați la nivel de port, pentru a preveni accesul persoanelor neautorizate. Caracteristici de Management la nivel Enterprise TL-SG2452 este foarte ușor de folosit și de administrat. Acesta beneficiază de diferite caracteristici standard de management ușor de utilizat, cum ar fi interfață intuitivă bazată pe Graphical User Interface (GUI),   SNMP (v1/2/3) și RMON permit interograrea switchului pentru aflarea informațiilor critice și activarea protecțiilor în cazul evenimentelor anormale.   CARACTERISTICI HARDWARE Standarde şi protocoale IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z,
IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s,
IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p Interfaţă 48 porturi RJ45 10/100/1000
(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
4 Sloturi SFP Gigabit Medii de reţea 10BASE-T: Cablu UTP categoria 3,4, 5 (maximum 100m)
100Base-TX/1000Base-T: Cablu UTP categoria 5,5e (maximum 100m)
100Base-FX: MMF, SMF
1000Base-X: MMF, SMF Fan Quantity 2 Dimensiuni (lxLxH) 440x260x44mm (17.3x10.2x1.7 in) Sursă alimentare 100~240VAC, 50/60Hz PERFORMANŢĂ Bandwidth/ Backplane 104Gbps Tabelă adrese MAC 8k Rată de retransmisie pachete 77.4Mpps Jumbo Frame 10240 Bytes CARACTERISTICI SOFTWARE Calitatea Serviciului Support 802.1p prioritate CoS/DSCP
Support 4 priority queues
Queue scheduling: SP, WRR, SP+WRR
Port/Flow- based Rate Limiting
Voice VLAN Caracteristici L2 IGMP Snooping V1/V2/V3
802.3ad LACP (Până la 6 grupruri de agregare, conținând 4 porturi per group)
Spanning Tree STP/RSTP/MSTP
BPDU Filtering/Guard
TC/Root Protect
Detecție Loop back
802.3x Flow Control VLAN Suportă până la 512 VLAN-uri simultan (din 4K ID-uri de VLAN) Listă control acces Filtrarea pachetelor L2 ~ L4 bazată pe adresa MAC sursă și destinație, adrese IP, porturi TCP/UDP Securitate SSH v1/v2
SSL v2/v3/TLSv1
Port Security
Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control Management Management bazat pe web GUI și CLI
SNMP v1/v2c/v3, compatibil cu MIB-uri publice și MIB-urile private TP-LINK,
RMON (1, 2, 3, 9 grupe)
Monitorizare CPU
Port Mirroring
Upgrade firmware: TFTP & Web
Diagnosticare sistem: VCT
SYSLOG & Public MIBS ALTELE Certificări CE, FCC, RoHS Conţinut pachet TL-SG2452
Cablu de alimentare
Ghid pentru instalare rapidă
CD resurse
Kit montare in rack
Piciorușe de cauciuc Cerinţe de sistem Microsoft® Windows® XP, Vista or Windows 7, Windows 8, MAC® OS, NetWare®, UNIX® or Linux. Mediu Temperatură de funcționare: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
Temperatură de depozitare: -40℃~70℃
Umiditatea mediului în care funcționează: 10%~90% fără condens
Umiditatea mediului în care este depozitat: 5%~90% fără condens Conţinut pachet Switch
Cablu de alimentare
Ghid pentru instalare rapidă
CD resurse
Rackmount Kit
Piciorușe de cauciuc Cerinţe de sistem Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista, Windows 7 or Windows 8, MAC® OS, NetWare®, UNIX® or Linux. Mediu Temperatură de funcționare: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
Temperatură de depozitare: -40℃~70℃
Umiditatea mediului în care funcționează: 10%~90% fără condens
Umiditatea mediului în care este depozitat: 5%~90% fără condens
Denumiri similare la Switch TP-LINK TL-SG2452: TL SG 2452, TLSG2452, TL SG2452, TL-SG 2452
Păreri
Intrebari&Raspunsuri

Prețurile și informațiile de pe paginile noastre sunt furnizate de magazinele partenere și au caracter informativ, unele erori pot apărea. Imaginile produselor au caracter informativ, uneori pot include niște accesorii care nu sunt mereu incluse în pachetul de baza. Informațiile aferente produsului (imagine, descriere, preț) se pot schimba fără notificare prealabilă. Compari.ro nu își asumă responsabilitate pentru eventualele greșeli.

^